Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

600 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo

Neden Bambu?

Neden Bambu?

Bambu, tropikal ve sub-tropikal iklimlerde yetişen bir çim türüdür. Dünyanın en hızlı büyüyen bitkilerinden biri ve günde dört metreye kadar büyüyebilir! Bambu çok güçlü ve dayanıklı olmasıyla birlikte aynı zamanda hafif ve esnektir. Bu da onu çoraplar için mükemmel bir malzeme yapar!

Muhtemelen bildiğiniz gibi, moda endüstrisi dünyayı en çok kirleten sektörlerden biridir. Çorap tedarik zinciri, dünyanın dört bir yanına dağılmış çok sayıda tedarikçi ile genellikle karmaşıktır.

Şu anda çorapların çoğu polyester veya akrilik gibi sentetik malzemelerden üretilmektedir. Bu çoraplar biyolojik olarak parçalanabilir değildir ve genellikle çöplüklerde son bulurlar.

Polyester, yenilenemeyen bir kaynak olan petrolden üretilmektedir. Akrilik ise yine yenilenemeyen bir kaynak olan plastikten yapılır.

Bu malzemeler sadece çevre için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda çok rahat da değildir. Genellikle ciltte tahrişe ve rahatsızlığa neden olurlar.

Bambu çoraplar doğal ve yenilenebilir bir kaynaktan üretildikleri için çok daha sürdürülebilir bir seçenektir.

Bambu çorapların faydaları nedir?

Bambu çorap giymenin birçok faydasına bakalım!

Bambu çorapların başlıca faydaları arasında çevre dostu olmaları, rahatlıkları ve dayanıklılıkları yer almaktadır.

Bambu çorapların toksik olmadığı, tahriş etmediği ve ayaklarınızı rahat tutacağı da iyi bilinmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bambu sürdürülebilir bir kaynaktır. Bu, pestisit veya diğer zararlı kimyasallar kullanılmadan yetiştirilebileceği anlamına gelir. Bambu sadece çevre dostu olmakla kalmaz, aynı zamanda giymesi de çok rahattır. Bambu çoraplar pamuklu çoraplara göre üç kat daha emicidir, bu nedenle ayaklarınızı gün boyu kuru ve rahat tutar.

Bambu çoraplar aynı zamanda çok dayanıklıdır. Bambu elyafı pamuktan iki kat daha güçlüdür, bu nedenle bu çoraplar size uzun süre dayanacaktır. Çok sayıda yıkama ve giyme işlemine dayanacak bir çift çorap arıyorsanız, bambu çoraplar tam size göre!

Bambu çoraplar çevre dostu mudur ? 

Öncelikle bambu, büyümek için böcek ilacı veya gübre gerektirmez ve toprağı tüketmez. Bambu çoraplar ayrıca biyolojik olarak parçalanabilir, bu nedenle atıldıklarında çevreyi kirletmezler. Ayrıca, bambu çoraplar nefes alabilir ve emicidir. En sıcak havalarda bile ayaklarınızı kuru ve rahat tutacaktır.

Tedarik zinciri de pamuklu çoraplara göre daha az karmaşıktır, bu da karbon ayak izini azaltır.

Ayaklarınız için neden bambu çorap?

Bambu çoraplar son derece yumuşak ve rahattır. Ayrıca hipoalerjeniktir, bu nedenle hassas cilde sahip kişiler için idealdir. Bambu çoraplar nemi ayaklarınızdan uzaklaştırır ve ayrıca vücut ısınızı düzenlemeye yardımcı olur.

Bunun nedeni bambunun doğal bir termoregülatör olmasıdır. Başka bir deyişle, ayaklarınızı yazın serin, kışın ise sıcak tutacaktır. Ayaklarınızı mutlu etmek için ihtiyacınız olan bambu çorapları sipariş vermek için tıklayınız